tło
OsobyKalendariumŚrodowiskaWybory '89Wybory '90WspomnieniaGalerie
   Szukaj

Pomóż uzupełniać i poprawiać stronę

Przypominamy


[w:] Karta’89 nr 11 (29.05.1989)

W dniu wyborów zabierz ze sobą dowód osobisty, naszą „ściągawkę” i długopis.

Jeżeli okaże się, ze nie m twojego nazwiska na wykazie uprawnionych do głosowania – nie denerwuj się. Masz prawo, okazując dowód osobisty, być wpisanym na listę.

Do kabiny, w której będziesz dokonywał skreślenia weź ze sobą naszą „ściągawkę”. Drukujemy dla każdego województwa osobne „ściągi”, na każdy mandat dla bezpartyjnych.

Pamiętaj – kart do głosowania nie wyrzucaj, nie przekreślaj byle jak. Bo wtedy Twój głos nie będzie ważny.
Możemy tym razem zaufać komisjom wyborczym. W każdej z nich są nasi przedstawiciele. Dopilnują, aby wybory odbyły się w zgodzie z prawem.

Jeżeli zapomniałeś „ściągi” – to pamiętaj: w każdym lokalu – wewnątrz – jest rejestr wszystkich kandydatów. Musi być wywieszony w widocznym miejscu. Podejdź i odszukaj nazwiska naszych kandydatów. Przy ich nazwiskach będzie symbol KO „Solidarność”. Odpisz sobie te nazwiska na osobna kartkę i innych skreślaj.

Prosimy – przekaż tę „Kartę” i informacje w niej zawarte sąsiadom, kolegom, krewnym. Może obok ciebie mieszkają osoby starsze, bezradne wobec zawiłości tego głosowania. Pamiętaj – solidarność - to także pomoc. Zrób im „ściągę” i przypomnij, żeby zabrali ze sobą dowód osobisty.